top of page
unnamed-file.jpeg

ЗАПРОШУЄМО ДО

МУЗЕЮ ПРАВОЗАХИСНОЇ (АДВОКАЦІЙНОЇ) ЖУРНАЛІСТИКИ

Журналістики, яка «відкрито виступає за когось або проти когось, 

надає героям обличчя та голос»

Серед експонатів - відео, аудіо , книги та згадки про події. А ще найкращі матеріали та цінні думки. Завітайте і до нашої галереї: у ній обличчя та історії тих, кого сміливо можна назвати рупором правозахисної (адвокаціної) журналістики. 

ГОЛОВНА: Welcome

ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ

Адвокаційна журналістика набула розвитку наприкінці 20-го - початку 21-го в країнах Західної Європи та в США.


В Україні правозахисна журналістика активно розвивається після Революції Гідності (2013-2014 рр.).  Згодом в Україні почалася війна, за кілька місяців кількість людей з інвалідністю різко зросла. Відтак, тема прав людини стане номер один для багатьох журналістів. Цілі редакції виступили активними поборниками прав людини: «Радіо Свобода», «Крим.Реалії», «Громадське радіо», «Громадське ТБ», «Українська правда», «Остров», «Вгору»

Згодом, правозахисну (адвокаційну) журналістику почали викладати в  Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. 

У 2018 році вперше відбувся медіафестиваль “Праволюдяність”. Його присвятили 70-річчю Декларації прав людини та 20-річчю Національної інституції з прав людини в Україні. За задумом організаторів, фестиваль покликаний згуртувати молодих журналістів/ок, зацікавлених у темі прав людини та мотивованих підіймати гострі соціальні проблеми.

ГОЛОВНА: About
Пошук

Загратовані довічно

Це історії довічників, які всі рокИ своїй неволі - попри тортури й вибивання зізнань - заперечують причетність до злочинів. Таких в...

ГОЛОВНА: Blog2

ПЕРСОНАЛІЇ

Ті, хто словом бореться за права та справедливість

Mariya-Tomak-2-346x346.jpg

МАРІЯ ТОМАК

координаторка Медійної ініціативи за права людини

Починала свою професійну діяльність із газети “День”. Брала активну участь у документуванні порушень прав людини на сході України та окупованому Росією Криму. 
Влітку 2014 року Марія почала займатися справами українських громадян, заарештованих Росією з політичних мотивів.
Є співавторкою декількох документальних фільмів, присвячених найкривавішим дням Євромайдану та війні на Донбасі.

ІРИНА ВИРТОСУ

журналістка Центру прав людини "ZMINA"

Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Загальний стаж роботи в журналістиці понад 17 років, у сфері прав людини – п’ять років. За цей час підготувала більше 300 журналістських матеріалів про права людини у таких провідних виданнях, як “Українська правда”, “Радіо Свобода”, “Дзеркало тижня”, “День” та інші.

5db61d6-iryna-virtosu.jpg
7ce902b-478-olya.jpg

ОЛЬГА СИТНІК

журналістка, редакторка

Довгий час очолювала розділ в Українській правді «УП.Життя». Працювала ще в кількох виданнях, всюди бралася за чутливі теми. Нині працює в Компанії соціальних комунікацій "PR-House". 

ІРИНА СЛАВІНСЬКА

журналістка, ведуча, перекладачка

Навчалася у Київському національному лінгвістичному університеті, згодом там викладала. Членка Шевченківського комітету. Кураторка спецпрограм міжнародного фестивалю “Книжковий арсенал”. Ведуча програми “Права людини понад усе” на Українському радіо. Учасниця кампанії проти сексизму в медіа та політиці “Повага”. Працювала літературною оглядачкою в “Українській правді”, ведучою авторської передачі на телеканалі ТВІ, редакторкою щоденних передач “Громадського радіо”. Авторка книг “Майже доросла. Книжка для дівчат і про дівчат”, “Мої запасні життя”, “Історії талановитих людей”, “33 герої укрліт”.

photo_2020-11-23-16.36.16-e1606142550572.jpeg
44E3B818-8039-4C5E-B11B-554D4BE42C49_w408_r1_s.webp

ЛАРИСА ДЕНИСЕНКО

Публічна правозахисниця та феміністка, підтримує та є офіційним обличчям компаній проти дискримінації. Посланниця доброї волі ООН в Україні з питань толерантності.
Амбасадорка міжнародного кінофестивалю для дітей та підлітків Чілдрен Кінофест – 2018.
Займається кураторством проектів, пов`язаних із наданням безоплатної правової допомоги, а також розробляє проекти, спрямовані на просвітництво у сфері прав людини для дітей та вчителів.
Протягом кількох років разом з Іриною Славінською є кураторкою спеціального проекту “Жінка в темі” на Львівському Форумі Видавців.
Авторка новітнього концепту викладення права за допомогою авторських казок, проект “Правобукварик”. Головна редакторка журналу з прав людини для підлітків “Абетка права”.

ХРИСТИНА БЕРДИНСЬКИХ

журналістка, ведуча

Перший журналістський досвід отримала у студентській газеті. Закінчила курс політології у Варшаві. З 2007 року проживає в Києві. Майже шість років працювала у журналі «Кореспондент», писала для рубрики «Країна». Звільнилась у кінці листопада 2013 року разом із частиною колективу. У 2012 році посіла перше місце в конкурсі для журналістів із країн Східного партнерства «Репортери для репортерів».
20 грудня 2013-го Крістіна створила Facebook-сторінку «Єлюди-maidaners» з історіями простих людей, які відвідують Майдан. Цей проект вийшов до фіналу конкурсу онлайн-активізму The Bobs–2014 у двох номінаціях. Крістіна Бердинських стала одинадцятою лауреаткою премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці».

ArticleImage_93630.jpg
small.jpg

НАСТЯ СТАНКО

журналістка

Закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка. Була журналісткою «Першого Національного телеканалу», а також телеканалу «ТВі». Пластунка та учасниця руху «Стоп цензурі»

14 червня 2014 року журналістку близько 12.30 затримали російські прикордонники в українському селі Мілове на Луганщині, що на кордоні з Російською Федерацією. Настя готувала включення в прямий ефір.

30 червня 2014 року увечері була захоплена терористами разом з оператором Іллею Безкоровайним на Луганщині під час виконання професійних обов'язків, де вони перебували у підвалі однієї з будівель в центрі Луганська. Журналістка категорично відмовилася давати інтерв'ю російським ЗМІ. 2 липня 2014 журналісти були звільнені з полону.

5 серпня 2020 року Настя Станко стала головною редакторкою об'єднаної редакції «Hromadske.tv».

ЕММА АНТОНЮК

Тележурналістка-новинарка

Журналічстка та феміністка. Працює на телебаченні, висвітлює теми пов`язані з правами жінок. Авторка книги "Фемінізм і місто".  Це десять історій про жінок, їхні бентеги, мрії та боротьбу проти несправедливості. У них є пристрасть, іронія та тверезий погляд на сучасне суспільство і права людини. Матеріалом для них  послужили колонки журналістки Емми Антонюк для порталу «Гендер в Деталях». Усі герої та події – справжні, будь-яка схожість із реальними персонажами невипадкова.

Photo_24_.jpg
ГОЛОВНА: Команда
69341466_2958204007529482_4502250801481121792_n_edited.jpg

ВІДЕОГАЛЕРЕЯ

Тут знайдете цікаві лекції, записи виступів та розмов відомих правозахисних (адвокаційнх) журналістів, правозахисників та лідерів думок.

ГОЛОВНА: Quote
Усі відео
Усі категорії
Усі категорії
Nonprofits & Activism
People & Blogs

Виртосу про ПрзЖ та адвокацію в медіа

24 03 2021 ТЕКУЧОВА відео

20 08 21 Частина І Виступ Ольги Ситник

ГОЛОВНА: Videos
69865746_2958205904195959_4548876399510814720_n.jpg

ПРАВОЛЮДЯНІСТЬ

ІСТОРІЯ МЕДІАФЕСТИВАЛЕЙ

ГОЛОВНА: Проєкти
bottom of page